еМагазин
Image default
Локално

Ќе се реконструира дел од студентскиот дом „Стив Наумов“

Владата донесе одлука за реконструкција на зградата 1 во студентскиот дом „Стив Наумов“.

„Владата го задолжи Министерството за образование и наука да спроведе постапка за реконструкција на Студентскиот дом во студентската населба „Стив Наумов“ во Скопје, во најкраток можен рок имајќи ја предвид прифатената информација за настанатата ситуација во поглед на одредени недоследности и неправилности утврдени во зградата 1 во студентската населба „Стив Наумов“ во Скопје, при извршен инспекциски надзор од страна на Државниот просветен инспекторат“, се вели во соопштението на Влада.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малолетно момче нападнато на Кејот во Скопје

Никола Осило

Пукотници во Чаир: Еден повреден при вооружен грабеж на НЛБ Банка

Никола Осило

Приведен брачен пар во Скопје за агресивно однесување кон полицајци

Никола Осило