еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Филбис“ го доби тендерот на општина Гостивар за изработка на проект за гасоводна мрежа вреден 57.000 евра

Општина Гостивар по распишаниот тендер за изработка на проект за изградба на секундарна дистрибутивна гасоводна мрежа во општина Гостивар со максимум 19.000 метри должни склучи договор со трговското друштво за промет, производство и инженеринг „Филбис“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.531.150 денари или околу 57.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„На кого му треба Џез фестивал додека има Ѕвезде Гранда“: Твитер „прегреа„ за Годишната програма на Министерството за култура

Редакција

УЈП распродава запленети автомобили и камиони за да наплати данок

Никола Осило

Во земјава има 72.315 активни компании, третина се занимаваат со трговија

Никола Осило