еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Бујар Османи слави роденден, а ја откри и роденденската желба

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска го прослави 40. роденден и по тој повод во Секретаријатот за европски прашање сечеше торта.

Неговата желба е во октомври да добиеме датум за почеток на преговорите со Европската унија.

Тортата исто така беше во знакот на Европската унија и на неа пишуваше „Together to the stars“.

фото: Фејсбук/Османи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали за посетата на Папата Франциск: Можеби ќе го видиме во неговиот „папамобил“ од кој ги поздравува граѓаните

Редакција

(Фото) Маја Иванова кај Меланија Трамп со сопругите на шефовите на делегациите на 73. Генерално собрание на ОН

Редакција

Воведени се три нови типови на инсулин, еден од нив наменет за децата

Редакција