еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Експресно исчистен споменикот на Гоце Делчев во Скопје

Синоќа екипа на Комунална хигиена Скопје го исчисти вандализираниот споменик на Гоце Делчев во Градскиот парк.

-Исчистена е бистата на споменикот на македонскиот народен херој Гоце Делчев и околниот простор.

Апелираме да запре вандализмот и граѓаните со почит да се однесуваат кон спомениците на националните херои, велат од Комунална хигиена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Вандализиран споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје

Фото: Комунална хигиена

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Славче Таневски, македонскиот дизајнер за автомобили, премиерно во Женева го претстави своето ново дело

Редакција

(Фото) Штип конечно доби кино

Редакција

Петков прeдложил Бугарија да се откаже од негирањето на македонскиот јазик, откри Генчовска

Редакција