еМагазин
Image default
Ретро ТОП СТОРИИ

(Фото-галерија) Незаборавни забави и заводливи моменти на Јосип Броз Тито

Изминаа 39 години од смртта на Јосип Броз Тито, човекот кој ја создаде Југославија, државата која се распадна само десетина години по заминувањето на нејзиниот основач.

Денес, се уште се поделени мислењата околу ликот и делото на Тито и железната рака со која ја одржуваше во живот југословенската федерација.

Едно е неспорно, Тито ќе остане запаметен како човек кој знаеше да се забавува и кој ги сакаше убавите жени, за што најдобар доказ се фотографиите од неговите забави и дружења.

Фото: Vice.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата „крчка“ нов закон: УБК се реформира, ќе се основа Агенција за внатрешно разузнавање

Никола Осило

Кој не е разочаран од СЈО?

Редакција

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за просторни и урбанистички планови – Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Никола Осило