еМагазин
Image default
Балкан

(Фото) Хрватската претседателка продолжи со гушкање: Овој пат во прегратките на колегата Пахор

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ продолжи со традицијата на прегратки, па така го гушна нејзиниот колега од Словенија, Борут Пахор.

Тие неформално се сретнаа во вилата Подрожник, пренесуваат хрватските медиуми.

Хрватската претседатела го посети Пахор на враќање од посетата во Албанија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хеликоптерот со кој патувал Ципрас го пресретнале турски воени авиони

Редакција

Бугарски медиуми: Ќе се одземаат нелегално издадените бугарски пасоши

Редакција

Мицотакис на германскиот министер за надворешни работи му потврдил дека Нова демократија нема да гласа за Договорот од Преспа

Редакција