еМагазин
Image default
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезоната

Каролина и овој пат во одлична фотососесија за „Манго“, а се работи за комбинација одлична за меѓусезонско, модерно облекување. Фуксијата која доминира како боја е одлична за да го долови вистинското пролетно расположение кое владее деновиве.

Здолниште со разигран принт и капут одличен за дневни и вечерни излегувања, а сето тоа дополнето со металик патики и ултра впечатливи обетки.

Совршена комбинација за урбан и во исто време женствен изглед.

Фотографија: Ани Дими

Видео: Дарко Митев

Шминка и фризура: Beauty Hub 202 (Васе Доковски и Даниел Артевски)

Стилист: Алмир Мили

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Каролина Гочева како модна инспирација за MANGO жената

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови две деца и еден возрасен со мали сипаници, досега хоспитализирани 26 лица

Редакција

Твитер „удри“ по Шилегов: „Скопје не може за град да се кандидира, не пак за зелен“

Никола Осило

Пребројани 770.000 гласачки ливчиња: Пендаровски има недостижна предност пред Силјановска Давковка

Никола Осило