еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонскиот врвен модел Ивана Манас изработи моден едиторијал за престижниот ЕLLE – Грција

После големиот успех и соработката со најпознатиот моден двоец D&G (Долче и Габана) на нивната кампања и ревијата, нашиот врвен модел Ивана Манас повторно се враќа на голема врата во модниот бизнис.

Минатиот месец престојуваше во Атина па покрај другите ангажмани го изработи модниот едиторијал за престижниот ELLE магазин. Зад целиот овој проект стои професионалниот тим на магазинот, а прекрасните локации беа во околината на Атина.

„Ивана веќе има големо и богато модно портфолио како модниот едиторијал за магазинот Vanity Fair, кампањата за брендот Арабал, ревијата за фасцинантниот дизајнер Rick Owens и многу други.

Во моментов се договара новата сезона и дали ќе се врати во Милано или пак овој пат ќе отиде за Париз останува да видиме,“ велат од нејзината матична агенција Моделс ИН Менаџмент од Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

33,8% од заразените со коронавирусот во Македонија без симптоми

Редакција

Во Србија изработен просторен план за гасна интерконекција со Македонија

Редакција

Починаа 30 лица од Ковид-19, деветмина од Скопје

Редакција