еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Промена на името и во ОБСЕ: „Збогум Поранешна Југословенска Република Македонија!“

„Нашата претставничка во ОБСЕ ја менува таблата со името – збогум поранешна Југословенска Република Македонија!“, напиша на својот Твитер профил, министерот за надворешни работи, Никола Димитров како коментар на фотографијата на која се гледа промената на името на државата во оваа меѓународна организација.

Фото:Твитер/Никола Димитров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Случај „Тортура“ во завршница: Во судница пуштани снимки како се бројат запленетите пари од Љубе Бошкоски

Редакција

Обвинителката од СЈО, Стефанова за новата снимка: Апсолутно нема никаква вистина

Редакција

Продолжува судењето за насилството во Собрание

Редакција