еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Уништена шума на Водно: Само напред, се уништете, без закони и прописи

Активистите од „Го сакам Водно“ објавија фотографии од уништување на шумата на Водно, каде што се гради гасоводот.

„Само напред, се уништете, без закони и прописи!!! Она од што најмногу стравувавме, рестартирање на градбата и сеча на шумата на Водно, СЕ СЛУЧИ! Уништена е шумата на потегот Бел камен Бункери. Без најава! Без решение за измени во тек на градба!

Немаме информации дали Град Скопје издал ново Решение за сеча, сегашното, кое е крајно дубиозно, важи до 1 март, петок. Ако издаде, заедно со МЕР се директни учесници во овој дрзок и криминален чин“, велат од „Го сакам Водно“.

Фото: Фејсбук-профил на Го сакам Водно

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почист воздух можеби ќе дишеме за 2 години

Редакција

За да се намали загадувањето, МАНУ предлага да се забрани увозот на возила постари од осум години

Редакција

Убава вест од ЕУ: Целосна забрана на пластика за едонкратна употреба

Никола Осило