еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се наградените на Златна бубамара на популарноста

Синоќа се одржа 22. забавната манифестација Златна бубамара на популарноста.

„Најголемото шоу што ги сумира, низ смеа, сатира и музика, врвните достигнувања на минатата – 2018 година. Четиричасовното бегство во светот на смеата и шегата, апсолутно спротивен од светот на нашата реалност, но најнепосредно инспириран од него“, се вели на официјалната веб-страница на Златна бубамара.

Еве ги наградените за најголеми достигнувања во 2018 година:

Награда за детска престава: „Земја во која не се стигнува“ (Театар за деца и младинци)

Награда за животно дело: Григор Копров

Музичко откритие на годината: „Дупер“

Најпопуларна детска ТВ серија на годината: „5+ Фамилија“

Балетска претстава на годината: „Ана Каренина“ (МОБ)

Интернационален успех на годината : Џијан Емин

Маестро на годината: Дино Имери

Награда за трајни музички вредности: Мики Јовановски Џафер

Спортски подвиг на годината: Марко Пејчиноски

Најпопуларен фото модел: Вера Мештеровиќ

Спортист легенда: Перо Антиќ

Најпопуларен балкански хит: Петар Грашо – „Ако те питају“

Концерт на годината: Влатко Стефановски во Антички театар Охрид

Албум на годината: Влатко Стефановски – „Мајчин јазик“

Театарска претстава на годината: „Еден месец на село“ – МНТ

Актерка на годината: Ирена Ристиќ

ТВ забавна сатирична емисија: „Фчерашни новости“

Најпопуларен плех оркестар: Џамбо Агушев

Најпопуларен ТВ Проект: „Преспав“ – ОХО

ТВ Актер на годината: Горан Стојановски

Млад ТВ актер: Дритон Вејсели

Награда за животно дело: Милован Лане Гутовиќ

Награда за трајни музички вредности: Бора Ѓорѓевиќ

Најпопуларен хор на годината: Академски Хор „Мирче Ацев“

Продуцент на годината: Лазар Цветковски

Пејач на годината: Влатко Лозаноски

Хит на годината: Влатко Лозаноски – „Јако Јако“

Група на годината: „Нокаут“

Фото: Фејсбук-страница на Златна бубамара

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телефонската централа преку која што се прислушувало во Основниот суд, била набавена преку Министерството за правда

Редакција

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

Редакција

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ е распродаден за кино-дистрибуција на 28 држави: Денеска почнува да се прикажува кај нас

Редакција