еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Мукоски и Канческа-Милевска го пречекаа Ципрас, тој им честиташе за храброста

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, денеска оствари средба со премиерот на Република Грција, Алексис Ципрас.

„На средбата ги искажавме нашите очекувања за поддршка на Република Грција во евроатланската интеграција на нашата држава. Премиерот Ципрас истакна дека не само што ќе не поддржат, туку и ќе се заложат да бидат водилка по тој пат.

Ни честиташе за нашата визија и храброст, и потенцираше дека со конкретни чекори од кој првиот е денешната историска посета, ќе работиме заедно за создавање пријателство меѓу македонскиот и грчкиот народ“, се вели во соопштението.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжува судењето за „Тортура“, за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година

Редакција

Обвинителство ќе го истражува случајот со поткуп на Муса, од Албанија ќе бара оргинална снимка

Редакција

Антикорупциска комисија ќе поведе прекршочни и кривични постапки против повеќе директори

Никола Осило