еМагазин

Tag : Крсто Мукоски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во сообраќајна несреќа загина синот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски

Редакција
Милан Мукоски (19), син на поранешниот пратеник Крсто Мукоски загина во сообраќајна несреќа. Според билтенот на МВР, тој загинал во сообраќајка која се случила синоќа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Фирма во сопственост на семејството на пратеникот Крсто Мукоски доби тендер вреден 1,2 милиони евра

Редакција
Акционерско друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката – Скопје по распишаниот тендер за набавка на...
Македонија

(Фото) Мукоски и Канческа-Милевска го пречекаа Ципрас, тој им честиташе за храброста

Редакција
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, денеска оствари средба со премиерот на Република Грција, Алексис Ципрас. „На средбата ги искажавме нашите...
Македонија

Крсто Мукоски вели дека не размислувал да се врати во ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Во ТВ дуелот со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека е можно еден ден исклучените од партијата да се...
Македонија

Бранителот Дуковски: Не постојат докази дека Чавков сторил кривично дело

Редакција
Бранителот на Митко Чавков, адвокатот Сашко Дуковски, во завршниот збор на судењето за случувањата на 27 април 2017 година во македонското Собрание, нагласи дека не...
Македонија

Обвинетиот пратеник Крсто Мукоски поднел барање за амнестија

Редакција
Телевизијата Телма објави дека Крсто Мукоски, пратеникот, што ги отвори собраниските врати на 27. април е еден од 5-мината обвинети кои во петокот поднеле лично барање...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што работи фирмата Атриум на братот на пратеникот Крсто Мукоски, која „растура“ на тендери

Редакција
Фирмата „Атриум“ од Вевчани, која ја водат членови на поширокото семејство на пратеникот Крсто Мукоски, неговиот брат Бобан и неговиот татко Милан, повторно е во фокусот...
Бизнис

Телма: За 5 месеци фирмата на братот на Крсто Мукоски на тендери добила 950 илјади евра

Редакција
Телевизијата Телма објави дека над 58 милиони денари или околу 950 илјади евра е вкупната вредност на тендерите кои вевчанската фирма Атриум, водена од братот на...
Македонија

Судење за насилството во Собрание: Што се допишувал Мукоски на вибер со Пишев, Тарчуловски, Јанакиески…

Редакција
Во Кривичниот суд на денешното рочиште за „27 април“ се презентираат смс и вибер пораките од телефонот на пратеникот Крсто Мукоски, што ги испраќал дента кога...
Македонија

(ВИДЕО) Од „Македонија блокира“ му ја пееја „Едно име имаме“ на Крсто Мукоски пред неговиот дом

Редакција
Синоќа во организација на движењето „Македонија блокира“ се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, обвинет за случувањата од 27.април во македонското Собрание,...