еМагазин

Tag : Крсто Мукоски

Македонија ТОП СТОРИИ

И Крсто Мукоски излегува од притвор

Редакција
И пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски, кој беше во куќен притвор и е обвинет за настаните од 27. април во македонското Собрание, од денеска е...
Македонија

Ќе излезе ли од домашен притвор и пратеникот Крсто Мукоски

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски остана единствениот од пратениците, кој е во домашен притвор за настаните од 27. април во македонското Собрание. Неговите колеги, Сашо Василевски...
Македонија ТОП СТОРИИ

И пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Љубен Арнаудов излегува од куќен притвор

Редакција
Пратеникот Љубен Арнаудов на ВМРО-ДПМНЕ, кој е еден од обвинетите во случајот за настаните во Собранието за 27 април минатата година, излегува од куќен притвор...
Македонија

Одбраната тврди: Клевета е дека Игор Југ сакал да го убие Зоран Заев

Никола Осило
На третото продолжение на судскиот процес за предметот „27 април“, за насилствата во македонското Собрание од 2017 година, што се одржува денеска во Кривичниот суд...