еМагазин

Tag : Љубен Арнаудов

Македонија

(ВИДЕО) Новинарите собраа 50 евра за да им даде изјава, Арнаудов кога му беа понудени кажа дека се шегувал

Редакција
Пратеникот Љубен Арнаудов утрово на влегување во Кривичниот суд на рочиштето за 27 април за коментар на Законот за амнестија побара 50 евра од новинарите...
Македонија

(ВИДЕО) Обвинетиот пратеник Љубен Арнаудов бара 50 евра за изјава

Редакција
Обвинетиот за настаните во македонското Собрание од 27 април лани, пратеник Љубен Арнаудов, кој излезе од домашен притвор неколку дена пред гласањето за стартот на...
Македонија

Арнаудов и Василевски не сакаат да кажат дали ќе гласаат за одземање на пратеничкиот имунитет на Груевски

Редакција
Пратениците Љубен Арнаудов и Сашо Василевски на излегување од Кривичен суд, на паузата од денешното судење за настаните од 27 април минатата година во Собранието...
Македонија

Арнаудов по гласњето „за„: Никој не е предавник и ништо не е ветувано за случајот

Редакција
Пратеникот Љубен Арнаудов, обвинет за случувањата од 27 април во Собранието, денеска пред почетокот на рочиштето изјави дека не смета оти некој е предавник и...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Крсто Мукоски излегува од притвор

Редакција
И пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски, кој беше во куќен притвор и е обвинет за настаните од 27. април во македонското Собрание, од денеска е...
Македонија ТОП СТОРИИ

И пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Љубен Арнаудов излегува од куќен притвор

Редакција
Пратеникот Љубен Арнаудов на ВМРО-ДПМНЕ, кој е еден од обвинетите во случајот за настаните во Собранието за 27 април минатата година, излегува од куќен притвор...