еМагазин

Tag : Павле Богоевски

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Антони Пешев, Хари Костов, Павле Богоевски: Оставките реткост во македонската политика

Никола Осило
По оставката на пратеникот Павле Богоевски, што секако е за поздравување, бидејќи покажа доблест и ја прифати одговорноста по случајот со набавката на недозволени супстанци
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „поцрвене“: „Павле повлече нога, ајде да ви се множат оставките! Кој е следен?“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика денешната најава на пратеникот Павле Богоевски дека ќе поднесе оставка од функцијата, а по скандалот со набавката на
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеникот Павле Богоевски си поднесе оставка: „Гласот за одземање на мандатот на Груевски ќе биде мој последен“

Никола Осило
Пратеникот Павле Богоевски, претседател на собраниската Комисија за мандатни прашања денеска си поднесе оставка од пратеничката функција. Оставката на Богоевски ќе биде на истата пленарна
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството ги бара таксистот и дилерот од случајот во кој е вмешан пратеникот Павле Богоевски

Никола Осило
Основното јавно обвинителство Скопје, по примено известување за неовластено снимање од пратеник, издало наредба за утврдување на идентитетот на таксистот кој наводно извршил снимање на
Македонија ТОП СТОРИИ

Талат Џафери не сака нарко-тестови за пратениците: Немало правен основ

Никола Осило
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, информира дека ја добил и ја разгледал иницијативата од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, а
Македонија ТОП СТОРИИ

Собранието и Владата се прогласија за ненадлежни во случајот Павле Богоевски, на ред истражните органи

Никола Осило
Претседателот на Собранието, Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да покрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување
Македонија

Павле Богоевски за аудио-бомбата од Будимпешта: Нарачував масло од канабис, а не кокаин

Никола Осило
Пратеникот Павле Богоевски потврди дека е негов гласот од последната аудио-бомба објавен на руските социјални мрежи од извесен Илија Громовник, а на која се слуша
Македонија

Павле Богоевски: Џафери го заштити организаторот од притвор, правејќи будали од сите нас

Редакција
Павле Богоевски, претседателот на Комисијата за мадатно имунитетни прашања и пратеник, на Фејсбук го обвини претседателот на Собранието, Талат Џафери дека го злоупотребил Парламентот за
Македонија ТОП СТОРИИ

Фејсбук го „подбра“ Павле Богоевски: „Тие со маските немаше да влезат ако не им отвореше некој од внатре“

Никола Осило
Голем број реакции на Фејсбук предизвика статусот на пратеникот Павле Богоевски со кој тој се обиде да оправда зошто гласал „за“ Законот за амнестија иако
Македонија

Kомисијата препорача да му се одземе имунитетот на пратеникот Груевски, конечната одлука на пленарна седница

Редакција
Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања со пет гласа „за” ги усвои шесте барања од судот за одземање на имунитетот заради мерка притвор на