еМагазин

Tag : служби

Македонија

Павле Богоевски и официјално поднесе оставка од пратеничката функција 

Редакција
Пратеникот Павле Богоевски денеска до собраниските служби ја достави оставката, која ја најави на седницата на Комисијата за деловничко-мандатно и имунитетни прашања пред отворањето на точката
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Пендаровски збори, позади бина жолто комбе!!! МВР алооо„: Твитер „прегреа„

Редакција
Не стивнуваат реакциите во јавноста и на социјалните мрежи за изјавата на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски дека го следеле тајни служби.
Македонија

Силјановска за следењето на Пендаровски: Страв, параноја и избори

Редакција
Гордана Силјановска – Давкова, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на Фејсбук се осврна на изјавата на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, дека го
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Силјановска: Ако Пендаровски се чуствува небезбеден, што да очекуваме ние останите противкандидати

Редакција
Со реакција на изјавата на заедничкиот кандидат за претседател на државата на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски дека го следат тајни разузнавачки служби, блиски до
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Го следеле тајни служби со жолто југо. Ајде мајката!„: Твитер за следењето на Пендаровски од тајна разузнавачка служба

Редакција
Изјавата на претседателскиот кандидат на владејачките СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски за 1ТВ, дека го следелa тајна разузнавачка служба блиска до опозицијата, предизвика лавина од реакции
Македонија

Заев: Пропусти нема направено ниту една институција, единствено ако граничните служби го пропуштиле Груевски

Редакција
Премиерот, Зоран Заев денеска остро и категорично ги демантираше шпекулациите за каков било политички договор со Никола Груевски во врска со неговото бегство во Унгарија.