еМагазин

Tag : мијалков

Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) „Рекет“ објави нова „бомба“ со Мицкоски и Кичеец, Мијалков плаќал за автобуси за митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Корисникот на Јутјуб кој се преставува под псевдонимот „Рекет„ објави нов дел од разговорот помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неправосилно осудениот за „Рекет“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Милошоски вели дека „бомбите“ се од времето на Мијалков, на Заев му порача дека ќе го отвори како пупка

Редакција
По објавувањето на петте аудио снимки на Јутјуб, на Фејсбук се огласи поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. „Почитувани новинари, вечерва беа објавени 5 од...
Македонија

Мијалков на судењето за „Монструм“: Не се сеќавам дали странски служби не информирале дека станува збор за лица кои биле на воени боишта

Редакција
Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, денеска при сведочењето во Кривичниот суд Скопје, за предметот „Монструм“, за убиството на четирите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мијалков сведочеше за „Монструм“: БЈБ го водеше случајот, УБК беше вклучена со помагање во информации

Редакција
Со сведочење на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се...
Македонија

Сашо Мијалков и Муса Џафери ќе сведочат на судењето за „Монструм”

Редакција
Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери....
Македонија

Мијалков, Џафери и Беџети следни сведоци за „Монструм“

Редакција
Со сведочење на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков и советникот на поранешниот престедател Ѓорге Иванов, Синиша Алексовски на 27-ми...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелациониот суд ја укина пресудата за Сашо Мијалков и Мендух Тачи за „Титаник 2“

Редакција
Апелациониот суд Скопје ги уважи жалбите на обвинетите во случајот „Титаник 2“, изјавени преку нивните бранители, со што ја укина првостепената пресуда и предметот го...
Македонија

Заев за Нова ТВ: Мислам дека мојот брат Вице немал контакти со Камчев и со Мијалков

Редакција
Во интервју за Нова ТВ премиерот Зоран Заев вели дека името на неговиот брат Вице Заев се злоупотребува и дека тој немал контакти со бизнисменот Орце...
Македонија

Заев: Мијалков и тоа како е виновен, но лошотијата, злобата доаѓа од конзументот Груевски

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска по сведочењето во Основниот кривичен суд во Скопје за незаконското следење на комуникациите во случајот „Таргет – Тврдина“ изјави дека нема...
Македонија

Судењето за „Тортура“ почна од почеток

Редакција
Поради смена на поротник и изминати 90 дена од последното рочиште, судењето за предметот „Тортура“ кое се однесува на начинот на лишување од слобода на...