еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Обвинетиот пратеник Љубен Арнаудов бара 50 евра за изјава

Обвинетиот за настаните во македонското Собрание од 27 април лани, пратеник Љубен Арнаудов, кој излезе од домашен притвор неколку дена пред гласањето за стартот на процесот за промена на Уставот, денеска на новинарите им рече дека за негова изјава ќе треба да му дадат 50 евра.

Изјавата ја даде пред влегувањето на денешното рочиште за „27 април”.

Новинарите го прашаа дали ќе поднесе барање за амнестија според новиот Закон за амнестија.

Фото/видео: А1он

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Новинарите собраа 50 евра за да им даде изјава, Арнаудов кога му беа понудени кажа дека се шегувал

Ќе го потпише ли Иванов Законот за амнестија?

Пировска за Законот за амнестија: „Ќе си лежите! Кој ќе лежи? Типот што украде ќебапчиња! Јустиција не живее во Македонија“

Денот кога селективната амнестија стана европска вредност

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Имер Алиу ќе го предводи изборниот штаб на ДПА: Останува поддршката за Пендаровски

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се исплашени, предвремените парламентарни избори се единствен спас за Македонија

Редакција

Сите погледи вперени во ВМРО-ДПМНЕ: Ќе има ли нов предлог за прв човек на МВР?

Редакција