еМагазин
Image default
Забава

(Галерија) Winterland 2020: Скопјани во предновогодишно расположение на концерт на „Нокаут“

Скопјани синоќа се забавуваа на концерт на „Нокаут“ кој се одржа во новогодишната населба „Винтерленд“, која беше отворена во петокот.

Во близина на куќичките ќе биде сместена и мала сцена на која секојдневно ќе се организираат настани кои ќе го привлечат интересот на сите граѓани, без разлика на возраста. На овој простор ќе има и катчиња за детски игри, како и разновидни содржини од новогодишен карактер.

Во работните денови секој ден ќе има 2 часа детска програма која ќе почнува околу 16 часот, а подоцна ќе има 3 часа програма за возрасни. За време на викендите е планирана целодневна програма која ќе почнува точно напладне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Светна новогодишната елка во Скопје

Фото/Фејсбук/Winterland 2020

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тамара Тодевска ги откажа концертите во Прилеп и Охрид: Грешката прерасна во вистински пекол за мене и моето семејство

Редакција

(Фото) Елена Ристеска ги поздрави фановите со секси-фотка од Мајами

Никола Осило

(Галерија) Над 60.000 граѓани од земјава и регионот ја дочекаа Нова година на концертот на Дино Мерлин во Скопје

Редакција