еМагазин
Image default
Локално

Го киднапирале за долг од 7.300 евра

Полицијата поднесе кривична пријава против С.С.(39), Д.П.(40), А.Ј.(28), А.Н.(30) и Ж.М.(35), сите од Скопје за сторено кривично дело „грабнување‘‘.

Како што информира денеска МВР, пријавените на 19 јуни годинава околу 9 часот во кафе-бар во Скопје договориле средба со М.К.(45) од Скопје со цел да разговараат за неговиот паричен долг од 7.300 евра кон првопријавениот.

На средбата веднаш почнале да му се заканувааат на оштетениот дека доколку не го исплати долгот во износ од 100.000 евра ќе мора да ги препише куќата и станот. Оштетениот не се согласил, а тие насилно го внеле во патничко возило „Голф 6“ и се упатиле во скопското село Зелениково, каде физички го нападнале.

Потоа го однеле во кафе барот, а од таму го пренеле во стан во Ѓорче Петров и го држеле до 6 часот, кога оштетениот успеал да побегне од станот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Чочек и за нов мост во Штип

Редакција

Две малолетни девојчиња повредени по удар од „шкода фабија“ во Скопје

Редакција

Продолжен притворот за двајцата штипјани кои брутално тепаа девојка

Редакција