еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден тетовчанец по пад од мост

На 24.01.2019 година околу 13.00 чaсот пријавено е дека при изведба на градежни работи на мостот на Дреновска клисура Н.М.(45) од Тетово, паднал од мостот на висина од околу 5 метри и се здобил со тешки телесни повреди, информира МВР.

По укажаната медицинска помош повредениот е задржан на лекување во ЈЗУ Општа болница – Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен кумановец по напад на полицаец

Редакција

Здружение „Стар Лагадин“: Очекуваме рушење на хотелскиот комплекс

Редакција

Притвор од 30 дена за осомничениот за убиството на сопругата во Гостивар

Редакција