еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Стани Зелче, ФИРОМ почина“: Твитер за ратификацијата на Договорот од Преспа и во Грција

Бројни реакции предизвика ратификувањето на Договорот од Преспа и во грчкиот Парламент, со кој меѓудругото, сега Македонија и официјално го менува името во Република Северна Македонија.

Реакциите се различни, а еве како работите ги гледа Твитер заедницата:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Во Грција биеjа камбани во знак на жалост за ратификацијата на Договорот од Преспа, седиштата на СИРИЗА ги чува полицијата

Ципрас: Северна Македонија, која се роди денес ќе биде земја пријател

Заев: Честито мој пријателе Алексис Ципрас, заедно со нашите народи испишавме историска победа

Договорот од Преспа ратификуван во грчкиот Парламент со 153 гласа

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца битолчани осомничени за говор на омраза на прославата на Илинден на Мечки Камен

Редакција

Села: Најверојатно некои претседатели на политички партии знаеле што ќе се случи во Собранието на 27 април

Редакција

Камчев, Панделески и Јосифовиќ се ослободени од куќен притвор, ќе се бранат од слобода

Редакција