еМагазин
Image default
Локално

Го позајмил возилото од таткото на сопругата и го продал во отпад

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против А.Х.(31) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, информира МВР.

На 03.08.2020, пријавениот позајмил возило „фолксваген голф“ од М.С.(29) од Гостивар, сопственост на таткото на неговата сопруга и наместо да го врати возилото, го продал во отпад за возила во Дебар, стекнувајќи се со противправна имотна корист во износ од 153.750 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истрагата за исчезнатиот Велешанец продолжува, ЕВН понуди помош на МВР

Редакција

Се трага по давеник во Дојранско Езеро, се превртел со педалинка, а не знаел да плива

Редакција

(Фото) Почна новогодишното украсување на Скопје

Редакција