еМагазин
Image default
Локално

Хорор во село Кукуречани: Снимале обљуба на лице со тешка интелектуална попреченост

На 18.02.2019 З.К (44) од с.Кукуречани, пријавил дека пред неколку дена во с.Кукуречани, врз неговиот син С.К., кој е лице со тешка интелектуална попреченост, била извршена обљуба од страна на лицето П.К., кое исто така било лице со тешка интелектуална попреченост, а тоа било снимено со мобилен телефон од страна на други лица, информира МВР.

Веднаш се преземени соодветни мерки и од слобода е лишен А.Т. (19) од с.Габалавци, кој е задржан во СВР Битола и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава. Се презмеаат и дополнителни мерки во врска со случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оштетени возила на грчкиот конзулат во Битола

Никола Осило

Трагедија во Крушево: Се породила дома, но предоцна повикала Итна помош

Никола Осило

Кривична пријава против трујачите на кучиња во Пехчево

Редакција