еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила судијата Сузана Здравева, која ја разреши Судскиот совет

Судскиот совет ја разреши судијката Сузана Здравева од Апелациониот суд во Штип.

еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист, кој го доставила до Државната комисија за спречување корупција, кога станала судија таму.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судскиот совет разреши тројца судии помеѓу кои и Стојанче Рибарев од Врховниот суд

Каков имот пријавила

Според нејзиниот анкетен лист, на име на сопругот пријавила куќа од наследство во Штип од 218,5 метри квадратни, проценета на 5 милиони денари, како и возило Тојота корола.

На негово име пријавила и земјиште во Скопје, од наследство, а на свое кредит, од 1,4 милиони денари, кој треба да го врати до 2027 година.

Целиот нејзин анкетен лист ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил судијата Зоранчо Мицевски, кој го разреши Судскиот совет

Каков имот пријавил судијата Стојанче Рибарев, кој го разреши Судскиот совет

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Повредените во несреќата во Бугарија се во стабилна состојба, еден денеска ќе биде опериран

Редакција

Мијалков го бараат за да му дадат решение за куќен притвор, ама не можат да го најдат

Редакција

Важечките лични карти, ќе може да се користат и по 13. февруари

Редакција