еМагазин

Tag : судија

Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот Димишков на судењето за „Рекет“: Камчеви сакаа да ме искористат

Редакција
Адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова денеска сведочеше за предметот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски – Боки13 и Катица Јанева. Димишков...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судскиот совет го разреши судијата Катавеновски, а за тројца судии ја запре постапката

Редакција
Судскиот совет (СС) на денешната седница разреши еден судија поради нестручно и несовесно вршење на судиската функција, за тројца судии постапката е запрена, а за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тони Трајковски не дојде на судењето за „Космос“ бидејќи бил нападнат: Судијата бара полицијата да го доведе

Редакција
Во полицијата синоќа околу 23.35 часот Тони Трајковски пријавил дека во Скопје на пешачка патека во близина на болница, по претходна вербална расправија со две...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Стојаноски со сопругата имаат стан и куќа, вози Форд Фиеста

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Маркудова има стан, а има приходи и од дивиденда

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Костадиновски со сопругата имаат два стана, вози Хјундаи

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Кадриу има куќа и стан, вози Пежо

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Јосифовски со сопругата имаат два стана, а вози Мерцедес бенз

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Ивановски има три стана и кредит од 1,1 милиони денари

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Елена Гошева на свое име има само земјиште и депозит од 32.700 долари

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...