еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Катастарот ќе изнајми копир апарати од „Стерна“ за 115.000 евра

Агенцијата за катастар на недвижности  по распишаниот тендер за изнајмување на копир апарати склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Стерна“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.080.000 денари или околу 115.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Собранието утре почнува финалето на промена на Уставот: Ќе има ли дво-третинско мнозинство?

Никола Осило

(ВИДЕО) Наркотиците во македонската политика не се новина: Како Љубчо Георгиевски го обвини Бранко Црвенковски дека се „трезни„ со кокаин

Редакција

„Пекабеско“ ја зголеми добивката

Никола Осило