еМагазин
Image default
Бизнис

Кираца Накова и Гоце Талевски нови членови на Управниот одбор на МЕПСО

Државната компанија МЕПСО, која раководи со електропреносниот систем во земјава преку Македонската берза соопшти дека во Централниот регистар е запишана промена на овластени лица со која за членови на Управниот одбор на компанијата се назначени Кираца Накова и Гоце Талевски.

Со промената, Управниот одбор на компанијата го сочинуваат: Борко Алексоски, Билен Саљији, Сашо Стефановски, Љупчо Зиков, Ева Шуклева, Кираца Накова и Гоце Талевски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мој ДДВ, моја награда“ – со наградна игра ќе се зголемува фискалната дисциплина

Никола Осило

Сите детали: Кои банки ќе ги издаваат новите платежни картички за домашни производи?

Редакција

Цената на бензините се намалува за 2 денари, а на дизелот за 1,5 денари

Редакција