еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се новите членови на Одборот на директори на „Раде Кончар – Апаратна Техника“?

Собранието на АД „Раде Кончар – Апаратна Техника“ Скопје на седницата одржана на ден 20.08. 2018 година донесе одлука со која за членови на Одборот на директори се избираат Здраво Стојков, Татјана Лазаревски, Корина Киријас Џалева, Горан Јанчиќ и Татјана Вељковиќ (независен член), соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Членовите на Одборот на директори се назначуваат со манадат од една година, до изборот на нов Одбор на директори на седницата на собранието на акционери на која на дневен ред е одобрување на годишната сметка за 2018 година и избор на Одбор на директори.

Членовите на Одборот на директори можат да бидат повторно избрани без разлика на тоа колку мандати претходно биле избрани“, соопшти компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Цената на струјата нема да се менува до крајот на годинава, рано е да се предвиди што после 1 јануари, вели Бислимоски

Редакција

„Оилко“ ја зголеми добивката за 111%

Редакција

Незначителен раст на индустриското производство во март

Редакција