еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за струмичанец кој опожарил автомобил

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Во соопштението е наведено дека пријавениот на 5 ноември годинава, околу 00:01 часот, движејќи се пеш по улица „Панче Пешев“ во Струмица, во паркирано незаклучено патничко моторно возило предизвикал пожар, по што побегнал од местото на настанот. Пожарот бил изгаснат со интервенција на ТППЕ Струмица.

Истиот ден пријавениот бил забележан од полициски службеници и бил лишен од слобода.

По целосно расчистување и документирање на настанот од страна на СВР-Струмица подготвена е кривична пријава и доставена е во ОЈО-Струмица.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се тепале петорица на двајца пред клуб во Градскиот парк

Никола Осило

Двајца криумчари возеле 27 мигранти од Авганистан и Пакистан во „цитроен џампер“

Никола Осило

Петгодишно дете тешко повредено по удар од автомобил во Штип

Никола Осило