еМагазин
Image default
Локално

Кумановец тепал полицаец додека бил на службена должност

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Д.(22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР.

На 07.04.2019 година околу 04.10 часот на ул.„Михајло Пупин“ во Куманово пријавениот физички нападнал полициски службеник, кој вршел службени дејства.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хаос на презентацијата на новиот ДУП за Трнодол: Нападнат службеник на општина Карпош

Редакција

Двајца млади скопјани подведувале малолетничка на сексуални услуги

Никола Осило

(Фото) Што му порачаа учениците од основните школи во Карпош на градоначалникот Богоев

Редакција