еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонија пат“ склучи договор за набавка на сол со „Димакс рудници“ вреден 149 милиони денари

ЈП Македонија пат – Скопје по распишаниот тендер набавка на стоки-индустриска сол за одржување на патиштата склучи договор со друштвото за трговија,производство и услуги „Димакс рудници“ ДООЕЛ Сопотница од Демир Хисар.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ со 149.499.712 денари.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Влада се подготвува за Брегзит: Во консултација со ЕУ ќе се преговара со Британија

Никола Осило

Прилепската фабрика „Гентерм“ затворена откако вработен бил во контакт со лице позитивно на корона вирусот

Редакција

Борче Сиљаноски и Давид Коприва нови членови на Одборот на директори на Македонски телеком

Никола Осило