еМагазин
Image default
Македонија

Маричиќ стана национален координатор за ЕУ, Берлинскиот процес и регионална соработка, Забрчанец за стратегиски комуникации

Владата го именуваше Бојан Маричиќ за национален координатор за интеграција во Европската Унија, Берлински процес и регионална соработка, а Марјан Забрчанец е именуван за национален координатор за стратегиски комуникации и за спроведување на комуникациската стратегија на Владата.

„Овие две именувања на национални координатори се со цел за време на техничката влада да се обезбеди контиунитет во започнатите процеси во сферата на европските интеграции и регионалната соработка, како и во сферата на професионализацијата на владините јавни комуникации согласно владината комуникациска стратегија“, појаснуваат од Владата.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АВМУ констатира неправилности во јавната пропаганда за референдумот

Редакција

Мијалков не беше донесен в суд, одложено рочиштето за “Титаник 2“

Редакција

Владата го менува законот за катастар на недвижности

Никола Осило