еМагазин

Tag : Марјан Забрчанец

Македонија

Ана Андреева на местото на Марјан Забрчанец во Владата

Редакција
Ана Андреева од денеска ќе биде одговорна за комуникациите и односите со јавност во Владата, на позицијата секретар за комуникации и јавни политики во рамки...
Македонија

Марјан Забрчанец позитивен на Ковид-19

Редакција
Марјан Забрчанец, националниот координатор за стратегиски комуникации и за спроведување на комуникациската стратегија на Владата синоќа соопшти дека е позитивен на Ковид-19. „Денес добив лесни...
Македонија

Маричиќ стана национален координатор за ЕУ, Берлинскиот процес и регионална соработка, Забрчанец за стратегиски комуникации

Редакција
Владата го именуваше Бојан Маричиќ за национален координатор за интеграција во Европската Унија, Берлински процес и регионална соработка, а Марјан Забрчанец е именуван за национален...