еМагазин

Tag : координатори

Македонија

Џафери и координаторите утре ќе се договараат за презентација на Договорот со „Бехтел и Енка“ во Собранието

Редакција
Во Собранието утре се очекува да се одржи координативна средба на претседателот на Собранието, Талат Џафери со првите луѓе на пратеничките групи. Една од темите...
Локално

Штипскиот градоначалник апелира да се воведат Ковид координатори во фабриките и институциите

Редакција
Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска имаше средба со претседателите на Основното и Вишо Јавно обвинителство. На средбата градоначалникот бил информиран за  преземените мерки...
Македонија

Маричиќ стана национален координатор за ЕУ, Берлинскиот процес и регионална соработка, Забрчанец за стратегиски комуникации

Редакција
Владата го именуваше Бојан Маричиќ за национален координатор за интеграција во Европската Унија, Берлински процес и регионална соработка, а Марјан Забрчанец е именуван за национален...
Македонија

Куновска: Националните координатори и советници не просветлија нас глупите

Редакција
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук профил реагира на дообјаснувањето што следуваше од повеќе претставници на...