еМагазин

Tag : Куновска

Македонија

Куновска: Има основа за раскинување на договорот со Бугарија

Редакција
Поранешната пратеничка на СДСМ, Софија Куновска, смета дека има основа за раскинување на договорот со Бугарија. “Договорот за добрососедство со Република Бугарија е прекршен во...
Македонија

Куновска: Заев да си замине веднаш од СДСМ и премиерската функција, за него нема повеќе место во нашите животи

Редакција
Во врска со интервјуто на Зоран Заев, на Фејсбук се огласи и поранешната пратеничка на СДСМ, актерката Софија Куновска. „Зоран Заев, заедно со своите најблиски...
Македонија

Куновска за „Рекет“: Не се држат пресови за опозиција туку се покренуваат соодветни постапкин ако некој прави нешто недозволено

Редакција
За тоа како владејачката СДСМ се справува со случајот “Рекет“ на својот Фејсбук профил регира поранешната пратеничка на СДСМ и актерка, Софија Куновска. “Се молат...
Македонија

Куновска: Шеќеринска е политичка хиена, профитира на жртвата на Павле Богоевски

Редакција
„Каква политичка хиена !? Ако може она да испрофитира малку од свежо положената политичка жртва од страна на пратеникот Богоевски“, напиша на својот Фејсбук профил...
Македонија

Куновска го „подбра“ Заев: Општинските ракодводства на СДСМ испаднаа виновни за „фантастичните“ резултати на власта

Редакција
Актерката и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук профил упати директна критика кон премиерот Зоран Заев, а по неговата одлука „метлата“ најпрво да...
Македонија

Куновска бара одговорност за катастрофата во Охрид: „Злосторство, ова е за кривична пријава“

Редакција
Не стивнуваат реакциите во јавноста откако УНЕСКО објави дека е загрозен статусот на Охрид поради несоодветната заштита од локалната и централната власт. Со реакција се...
Македонија

Куновска: Се исмева ли најодговорната за правда со македонската држава?

Редакција
Актерката и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук-профил постираше интервју на министерката за правда Рената Десковска со наслов: „На амнестираните им...
Македонија

Куновска: Каква гаранција од бекство е одземање пасош кога во Србија се влегува со лична карта

Редакција
Не стивнуваат реакциите по бекството на екс-премиерот Никола Груевски кој преку својот Фејсбук профил објави дека се наоѓа во Унгарија каде ќе бара политички азил....
Македонија

Куновска: Националните координатори и советници не просветлија нас глупите

Редакција
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук профил реагира на дообјаснувањето што следуваше од повеќе претставници на...
Македонија

Куновска: Само Кили ја има точната реплика за Рада во овој момент

Редакција
Поранешната пратеничка од СДСМ на својот Фејсбук-профил упати саркастична забелешка до министерката за одбрана Радмила Шеќеринска во однос на слободата на демократското изразување и почитувањето...