еМагазин
Image default
Македонија

Куновска: Каква гаранција од бекство е одземање пасош кога во Србија се влегува со лична карта

Не стивнуваат реакциите по бекството на екс-премиерот Никола Груевски кој преку својот Фејсбук профил објави дека се наоѓа во Унгарија каде ќе бара политички азил.

Реагираше и поранешната пратеничка од редовите на СДСМ и актерка Софија Куновска.

„Може ли некој да појасни, каква гаранција од бекство е одземен пасош, кога во Србија се влегува со лична карта?“, напиша на својот Фејсбук-профил Куновска.

Фото: Фејсбук/Софија Куновска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МНР проверува дали Груевски е во Унгарија

Алијанса на Албанците: Владата и МВР да сносат одговорност за театарот со апсењето на Груевски

Министерството за правда: Барање за екстрадиција за Груевски, ако биде потврдено дека избегал во Унгарија

Заев: Треба да се утврди дали Груевски е надвор од државата за да се знае дали е во бегство или не

Твитер зовре за бегството на Груевски: „Нели Орбан беше против азиланти“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Преброени над 80 проценти од гласовите: Пендаровски 42,59 отсто, Силјановска 41,60 и Река 11,57

Редакција

Мицкоски се дообјасни: Гоце Делчев и јазикот се македонски

Редакција

(Во живо) Протест пред Собранието на „Бојкотирам за уставни измени“: Не за промена на името

Никола Осило