еМагазин
Image default
Забава

Музичкиот фестивал АНДЕРФЕСТ оваа година ќе понуди дводневно комплетно уживање

Скопје и оваа година ќе биде домаќин на музичкиот фестивал – АНДЕРФЕСТ. Прогресивниот, музички фестивал оваа година ќе понуди дводневно комплетно уживање и ќе се одржи на 3 и 4 април 2020 година, во поткровјето на Public Room, во Скопје, а влезот за двата фестивалски денови ќе биде бесплатен.

Долгоочекуваното второ издание на „Андерфест“ ќе се одржи првиот викенд во април и на него ќе земат учество повеќе бендови кои ќе се претстават со својата авторска музика.

Првиот ден на 3 април ќе настапи алтернативната група Cruel od Скопје, Фосфен од Битола, групата Fiction од Скопје, High Voltage од Охрид, како и еден од најпопуларните рапери во моментов од нашата држава Матеј Фолц. Главни изведувачи на вечерта ќе бидат добро познатите Културно уметнички работници.

Вториот ден честа да свират на сцената ќе ја имаат Sincrest од Кичево, The Chicks – девојките од Велес, Hood, Пепел, Reinconnected. Главни изведувачи на вечерта ќе бидат Паркети од Битола.

Публиката и овој пат ќе има можност да ужива во македонската музика од претежно алтернативната и рок енд рол сцена од нашата држава која и овој пат се очекува да покаже дека е одлична и навистина има што да покаже.

Настанот го покрива Министерството за култура, Град Скопје, Jameson и Celia.

ПРОМОТИВНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Кирил Џајковски се враќа на музичката сцена со полна пареа

Редакција

(Фото) Бикинито „претесно“ за Рита Ора

Редакција

(Фото+Видео) Мицкоски во „Еден на еден“: Не се слушам со Груевски

Редакција