еМагазин
Image default
Македонија

На местото на разрешениот Вангеловски, за в.д. претседател на Врховниот суд избран Фаик Арслани

Судскиот совет на денешната седница за в.д. претседател на Врховниот суд го избра врховниот судија Фаик Арслани.

Тој доаѓа на местото на разрешениот претседател на Врховниот суд, Јово Вангеловски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски од функцијата претседател на Врховниот суд

Цветанка Периќ избрана за нов судија во Врховниот суд

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јанева: Милошоски многу се занесува

Редакција

МВР го демантира Мицкоски дека е следен и оти се подготвува негово апсење

Редакција

Штрајк со глад на затвореници во „Идризово“, бараат амнестија

Редакција