еМагазин
Image default
Локално

На нива со пченка во Слатино засадил 50 стебла марихуана

На 08.10.2018 година околу 16,40 часот на нива засадена со пченка во месноста „Боре“ во атар на село Слатино-тетовско, сопственост на Б.Х.(51) од Слатино, биле пронајдени околу 50 стебла марихуана со различна големина. Пронајдените стебла биле подигнати за вештачење, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против Б.Х. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за обид за убиство при пукањето кај „Аква“ во Кочани

Никола Осило

Леш од мачено куче пронајдено во Стојаково

Никола Осило

Приведено момче поради агресивно однесување кон полицаец на „Илинденска“

Никола Осило