еМагазин

Tag : нива

Локално

Татко и син нападнати со стапови поради недоразбирање за напасување добиток

Редакција
Татко и син од тетовско Камењане пријавиле во полицијата дека вчера биле физички нападати од три лица од Долно Палчиште, а причина за тоа било...
Локално

Насадил марихуана на нивата на татко му

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе до ОЈО Свети Николе поднесе кривична пријава против С.А.(43) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за...
Локално

Го застрелал во стапало при расправија за наводнување нива

Редакција
На 30.07.2020 во 20.40 часот во Кочани од полициски службеници од Полициска станица Кочани бил лишен од слобода А.Д.(70) од Кочани, по добиена пријава од...
Локално

Му зел 54.500 евра на иселеник во САД за нива што не била негова

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.С.(44) од с.Добри Дол, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“,...
Локално

Полицијата откри нива со 45 стебла марихуана близу Велес

Редакција
На 14.08.2019 од страна на полициските службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во м.в.„Шорка“, во непосредна близина на Велес, пронајдени се...
Локално

Трагедија: Се задушил во чадот од нивата што ја опожарил

Редакција
На 19.03.2019 година во 18:40 часот во Полициска станица Богданци било пријавено дека Б.В (78) од село Ѓавото, општина Богданци, бил пронајден починат во нива...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почината девојка пронајдена во нива во Визбегово

Редакција
Дваесет и деветгодишна девојка утрово е пронајдена почината во нива во Визбегово. -На 22 февруари 2019 година во 9:50 часот било пријавено дека има починато...
Локално

На нива со пченка во Слатино засадил 50 стебла марихуана

Редакција
На 08.10.2018 година околу 16,40 часот на нива засадена со пченка во месноста „Боре“ во атар на село Слатино-тетовско, сопственост на Б.Х.(51) од Слатино, биле...