еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почината девојка пронајдена во нива во Визбегово

Дваесет и деветгодишна девојка утрово е пронајдена почината во нива во Визбегово.

-На 22 февруари 2019 година во 9:50 часот било пријавено дека има починато женско лице во нива што се наоѓа во непосредна близина на последната автобуска постојка во село Волково, информира за МИА портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

Тој потврди дека на местото излегле полициски службеници и било констатирано дека се работи за лицето М.Ѓ (29) од Скопје, а смрт без видлвии траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било пратено на обдукција.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Не збори со непознати“, така ги испративме децата утрово на школо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нема договор за СЈО: За што не можат да се усогласат СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на товарно возило вреден 244.000 евра

Редакција

Кој е виновен, девојчињата што испраќале фотографии, родителите или тие што ги споделуваат: Твитер реакции за групата на Телеграм

Редакција