еМагазин
Image default
Локално

На покрив во тетовскиот затвор откриена ќеса со марихуана

На 02.04.2019 околу 09.40 часот во СВР Тетово, вработен во Казнено-поправната установа „Затвор Тетово“ пријавил дека на покривот од магацинот забележал најлонска кеса, во која, подоцна, било утврдено дека има марихуана, информира МВР.

Марихуаната била подигната за вештачење. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кавадарчанец со „Југо“ излетал во реката Луда Мара

Никола Осило

Ограбена бензиска пумпа во Скопје

Никола Осило

Кривична пријава за гостиварец кој му се заканувал на полицаец преку Фејсбук

Никола Осило