еМагазин
Image default
Локално

Нападната сопственичка на салон за убавина на булевар „Видое Смилевски Бато“

На 21.05.2020 во 15.00 часот во СВР Скопје, С.Ѓ.(39) од Скопје пријавила дека во салон за убавина во нејзина сопственост на бул.„Видое Смилевски Бато“ била физички нападната од К.Д.(42) од Скопје, информира МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Исчезна 15-годишна штитеничка од групен дом во Козле

Никола Осило

МВР со детали за хаосот во Шутка: Полицајци тепале полицајци за измислен обид за киднапирање дете?

Никола Осило

Скопјанка нападната на Рузвелтова по недоразбирање во сообраќајот

Никола Осило