еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај: Приведена девојка од Гевгелија поради напад на полицајка

На 07.09.2019 во 12,00 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка.

Полицајката интервенирала по пријава од Т.Р.(79) од Гевгелија дека истиот ден околу 10,00 часот неговата сопруга Р.Р.(72) од Гевгелија била физички нападната од нивната внука А.Р.

По целосно документирање на случајот против А.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец нападнат со нож по вербална расправија

Никола Осило

Настрадаа 68 овци во крвава сообраќајка кај Маврово

Никола Осило

Целосно изгоре куќа во пожар во Куманово

Никола Осило