еМагазин

Tag : полицајка

Македонија

(Фото) Полугола полицајка во униформа си ги покажа градите на социјалните мрежи, МВР го истражува случајот

Редакција
Вработена во МВР се сликала полугола во униформа и фотографијата ја објавила на социјалните мрежи, пишува „а1он.мк“. Полициската службеничка е вработена во Министерството пред 11...
Локално

Уапсен скопјанец кој со „Мерцедес“ удрил полицајка и побегнал

Редакција
На 15.12.2019 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода И.К.(54) од Скопје поради тоа што околу 12.00 часот со своето возило „Мерцедес“ со...
Локално

Несекојдневен случај: Приведена девојка од Гевгелија поради напад на полицајка

Редакција
На 07.09.2019 во 12,00 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка. Полицајката интервенирала по пријава од Т.Р.(79) од...
Локално

Повредена полицајка по удар од „Опел Корса“ во Велес

Редакција
На 28.08.2019 околу 11.50 часот на улица „Ангел Мишев“ во Велес, на крстосницата „Стар мост“, патничко моторно возило марка „опел корса“, управувано од Е.Б.(49) од...
Локално

Притвор за крадецот кој беше фатен од полицајката која го преплива Вардар за да го уапси

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице, 44-годишен жител на Скопје , за сторено кривично дело – Тешка кражба од...
Локално

(ВИДЕО) Потег за почит: Полицајка го преплива Вардар за да фати опасен разбојник

Редакција
На 05.07.2019г. во 12.45 часот во Полициската станица Центар од полициска службеничка од СВР Скопје на Кеј Димитар Влахов, под мостот „Око„ бил приведен Б.Ш.(44) од...
Македонија

А1он: „Пајакот“ нема кривично да одговара за нападот на полицајката

Редакција
Обвинителството нема да го гони функционерот на ДУИ, Бекир Асани, кој пред една година ја нападна полицајката Јасмина Јаначкова, која заедно со пајак-службата се обидела...
Македонија

И Беќир Асани повика да се излезе на референдумот за името и да се гласа „ЗА„

Редакција
Беќир Асани, функционерот на ДУИ, кој на јавноста и стана познат по инцидентот со пајакот и полицајката, на својот Фејсбук профил ги повика граѓаните да...