еМагазин

Tag : Мерцедес

Спорт ТОП СТОРИИ

Замина легендарниот возач на Формула 1, Ники Лауда

Редакција
На 70 годишна возраст по неколкумесечно боледување почина легендарниот возач на Формула 1, Ники Лауда. Информацијата ја потврди неговото семејство. „Со голема болка објавуваме дека
Локално

Запален „мерцедес“ во сопственост на осигурителна компанија

Редакција
На 12.05.2019 година во 03,08 часот во ЕИК-Скопје, Д.В. пријавила дека на ул.„Теодосиј Синаитски“ во Скопје било опожарено паркирано патничко моторно возило “Мерцедес“ со скопски
Македонија

Кој се вози во „мерцедесот на Груевски“

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во интервју за ТВ 21, рече дека никој од Владата не се вози во луксузниот мерцедес за чија набавка
Локално

Кривична пријава против 40-годишниот С.Ј. кој со „мерцедес“ усмрти полицаец

Редакција
Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 40- годишниот С.Ј. од село Пелинце кој со „мерцедес“ удри во полициски службеници, при што еден полицаец почина, еден
Локално

Девојка – фантом откриена во „Мерцедес“ на Блаце

Никола Осило
На 13.04.2019 година околу 21.45 часот на Граничниот премин „Блаце“, на паркинг во комбе „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.С.(49) од с.Глумово, скопско,
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелациониот суд и ја намали казната на Гордана Јанкуловска за набавката на луксузниот мерцедес

Никола Осило
Апелациониот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетата Гордана Јанкулоска, поранешна министерка за внатрешни работи за предмет „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на
Локално

Петорица повредени во судар меѓу „БМВ“ и „Мерцедес“

Никола Осило
На 20.03.2019 во 21.10 часот на регионален пат Скопје-Велес, во с.Трубарево, се случила сообраќајна незгода помеѓу  возило „Ауди А6“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.В.(46)
Македонија

Владата се откажала од мерцедесот, Заев не се возел со него

Редакција
Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на денешната прес конференција рече дека „мерцедесот“ е се уште дел од судската постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство
Локално

На скопјанец му го украле „Мерцедесот“ откако го оставил со клуч во брава

Никола Осило
На 18.03.2019 во 21.30 часот во СВР Скопје,А.М.(40) од Скопје пријавил дека во периодот од 16.03. до 18.03.2019 година од плац на фирма на улица
Македонија ТОП СТОРИИ

Таневски, Македонецот кој дизајнира за Мерцедес: Институциите со „северна“ да не го користат моето име и дело

Редакција
Македонскиот дизајнер на автомобили Славче Таневски, еден од најмладите членови на врвниот тим на дизајнери на Mercedes-Benz, на својот Фејсбук профил замоли владините институции кои во името