еМагазин

Tag : проба

Забава

(Фото) И покрај дождот, Стинг во моментов е на проба на Градски стадион

Редакција
Стинг држи проба на Градски стадион и многу е задоволен од амбиентот, информираше Бобан Милошески од Авалон продукција. „За времето викаат, боље е од на...
Забава

(ВИДЕО) Како звучи Тамара: Прва проба на Евровизија во Тел Авив

Редакција
Нашата преставничка за Евровизија, Тамара Тодевска денеска во Тел Авив ја имаше својата прва проба, на која носеше креација на македонскиот дизајнер Александар Ношпал. Таа ќе настапи со...