еМагазин

Tag : проба

Забава

(ВИДЕО) Прва проба на Васил Гарванлиев на евровизиската сцена во Ротердам

Редакција
Денеска македонскиот преставник за овогодинешново издание на Евровизија, Васил Гарванлиев ја имаше првата проба на евровизиската сцена во Ротердам. Како што е познато тој ќе...
Локално

Му зел „мерцедес“ на проба и никогаш не му го исплатил

Редакција
СВР Скопје поднесе кривична пријава против О.Ј.(42) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, соопшти МВР. „Пријавениот, се договорил со...
Забава

(Фото) И покрај дождот, Стинг во моментов е на проба на Градски стадион

Редакција
Стинг држи проба на Градски стадион и многу е задоволен од амбиентот, информираше Бобан Милошески од Авалон продукција. „За времето викаат, боље е од на...
Забава

(ВИДЕО) Како звучи Тамара: Прва проба на Евровизија во Тел Авив

Редакција
Нашата преставничка за Евровизија, Тамара Тодевска денеска во Тел Авив ја имаше својата прва проба, на која носеше креација на македонскиот дизајнер Александар Ношпал. Таа ќе настапи со...