еМагазин

Tag : Арачиново

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Оџа од Арачиново доби на подарок бел мерцедес

Редакција
Оџа од Арачиново вчера за Рамазан Бајрам добил на подарок бел мерцедес. ТетоваСот објави и видео од чинот. За Рамазан Бајрам, обичајот е да се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не се знае кој пукаше во градоначалникот на Арачиново, објавени фотографии од повредените

Редакција
И шест дена по нападот со автоматска пушка на градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, нема осомничен или осомничени за истиот. Дветте лица кои беа приведени...
Македонија ТОП СТОРИИ

За приведените две лица за нападот на градоначалникот на Арачиново се претпоставувало дека се поврзани

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, денеска потврди дека вчера биле приведени две лица за нападот на градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, при што беа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Две лица приведени за нападот на градоначалникот на Арачиново, напаѓачот се уште непознат

Редакција
За нападот на градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими, кадар на владејачката ДУИ, се приведени две лица објави телевизијата Сител. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Ридван...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како е нападнат градоначалникот на Арачиново, напаѓачот не е идентификуван

Редакција
Вчера со автоматска пушка маж пукаше во градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими, кадар на владејачката ДУИ. Оваа е трет напад на градоначалникот. Лани беше...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кои се повредените при нападот на градоначалникот на Арачиново

Редакција
При вчерашниот напад со автоматска пушка на градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими, кадар на владејачката ДУИ, се повредени две лица, информираа од Министерството за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Ридван Ибрахими, градоначалникот на Арaчиново, во кој беше пукано

Редакција
Градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими, кадар на владејачката ДУИ, повторно е во фокусот на јавноста, откако вчера маж пукаше со автоматска пушка во него....
Македонија ТОП СТОРИИ

Градоначалникот на Арачиново не е повреден, повредени се две лица кои биле со него: Детали од МВР

Редакција
Со автоматска пушка маж денеска пукал кон градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибраими, кадар на владејачката ДУИ, кој изминативе месеци доби закана по живот, информираа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пукано во градоначалникот на Арачиново, рането едно лице

Редакција
Денеска попладне со автоматска пушка е пукано кон градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибраими, (кадар на ДУИ), кој изминативе месеци добиваше закани по живот. ПОВРЗАНИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца браќа му се заканувале на градоначалникот на Арачиново, Обвинителство поведе постапка

Редакција
Јавното обвинителство поведе постапка против две лица, кои се браќа, за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Загрозување на сигурноста од член...