еМагазин

Tag : Арачиново

Локално

Приведен маж кој ја убил сопругата во домот во Арачиново

Редакција
На 29.04.2020 во 12.45 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново, во семејниот дом, А.Н.(40) ја усмртил својата сопруга Б.Н.(36), по што...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на канализација во Арачиново вреден 1,7 милиони евра

Редакција
Министерството за транспорт и врски по распишаниот тендер за изградба на примарна фекална канализација за населеното место Арачиново во истоимената општина склучи договор со друштвото...
Локално

Арачиновец насилно грабнал 16-годишна девојка од нејзиниот дом

Редакција
На 08.12.2019 во 20.00 часот во Полициско одделение Арачиново, Н.С. пријавила дека околу 17.00 часот од нивната куќа насилно била однесена нејзината 16 годишна ќерка...
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за полициската акција во Грчец: Oд слобода се лишени 12 лица, дел од нив се поврзани со пукањето во Александар Палас

Редакција
На 07.12.2019 со почеток во 05.00 часот, СВР Скопје во содејство со Одделот за сузбивање на организан и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција и...
Локално

Трилер во Скопје: Арачиновец со возило спречил полицајци да приведат осудено лице

Никола Осило
На 23.09.2019 во 18.45 часот во Полициска станица Гази Баба бил приведен Л.А.(20) од с. Арачиново, скопско, поради обид за спречување службено лице во вршење...
Локално

Арачиновец си ја бара малолетната ќерка

Никола Осило
На 04.09.2019 во Полициската станица Бит Пазар, Б.Џ.(45) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата 16-годишна внука А.Б., информира МВР. Се преземаат...
Локално

Момче од Арачиново повредено во напад со нож

Никола Осило
На 30.08.2019 околу 00.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„12“ во с.Арачиново, скопско, А.А.(18) од с.Арачиново бил нападнат со остар предмет од...
Локално

Го застрелал за да „расчисти“ расправија околу напасување добиток

Никола Осило
На 18.08.2019 околу 17.43 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди добиени од пиштол е донесен З.А.(30)...
Локално

Скопје под огнена опсада: Пожар во близина на фабрика за пиротехнички средства во Сопиште

Никола Осило
Ставен е под контрола пожарот над скопската населба Пинтија, кој избувна денеска. Во пожарот беше зафатена мешана шума на поголема површина. Како што информираат од...
Локално

Пожари му се закануваат на Скопје: Гори во близина на Пинтија и над Арачиново

Никола Осило
Пожар избувна денеска околу 11:30 часот во шумата над скопската населба Пинтија. Зафатена е поголема површина мешана шума. Како што соопштија од Територијалната против пожарна...